Asumpt - Biuro Rekonstrukcji Wypadków Drogowych

ASUMPT Biuro Rekonstrukcji Wypadków Drogowych

ul. Glinki 83/31

85-861 Bydgoszcz

NIP: 879-133-72-36

telefon: 790-890-946

biuro(at)asumpt.bydgoszcz.pl

Odszkodowania komunikacyjne

ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE należą się wszystkim tym, którzy brali udział w wypadkach i nie byli jego sprawcami. Na mocy obowiązującego w Polsce prawa odszkodowanie lub zadośćuczynienie z polisy OC sprawcy wypadku powinno być adekwatne do poniesionej straty. Niestety, bardzo często wypłacane kwoty dla poszkodowanych są zaniżone i nie pozwalają w pełni przywrócić pojazd do stanu sprzed szkody. Kosztorysy naprawy są zaniżane poprzez stosowanie zaniżonych stawek roboczogodzin lub poprzez stosowanie części o wątpliwej jakości tzw. zamienników. Poza tym kosztorys naprawy przedstawiany poszkodowanemu w kolizji kierowcy jest często dla niego nieczytelny, zawierający niezrozumiałe kody, które w rzeczywistości pozwalają ubezpieczycielowi na „ukrywanie” zaniżonych wartości czy to materiałów lakierniczych czy też cen za części zamienne oraz skracanie czasu naprawy sprawiając, że wypłacone odszkodowanie nie jest wystarczające do naprawienia pojazdu.

Nasi specjaliści przeprowadzą analizę akt szkodowych i zweryfikują decyzje Towarzystwa Ubezpieczeniowego zobowiązanego do naprawy szkody. Podczas analizy wykorzystujemy programy Audatex, Info-Ekspert oraz EurotaxGlass umożliwiające wyliczenie rzeczywistych kosztów naprawy uszkodzonego samochodu oraz wycenę wartości pojazdu przed szkodą jak i wycenę pozostałości po wypadku.

Obecnie bardzo często dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania sugerując próbę wyłudzenia odszkodowania ze względu na kwestionowanie przez TU przebiegu wypadku i możliwości powstania uszkodzeń. Ubezpieczyciel nie przyjmuje odpowiedzialności za zdarzenie, gdyż uważa, że uszkodzenia na pojazdach sprawcy i poszkodowanego nie korelują ze sobą. Ze względu na ubogi materiał dowodowy, zazwyczaj tylko uszkodzone pojazdy, jest to trudny etap dochodzenia należnego odszkodowania. Nasi eksperci przeprowadzą analizę materiału z akt szkody, przeprowadzą oględziny pojazdów, zrobią korelację uszkodzeń na pojazdach i pomogą w udowodnieniu przebiegu zdarzenia oraz możliwości powstania uszkodzeń na pojazdach.


Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /index.php on line 136